Aplikacje mobilne i webowe


Wśród naszych usług popularne jest tworzenie dedykowanych aplikacji webowych oraz mobilnych. Realizujemy bardzo indywidualne projekty, które skrojone są na miarę potrzeb Klienta.

 

Jednak nie na samej aplikacji kończy się nasza współpraca - jeżeli Klient wyrazi taką potrzebę, to świadczymy również wsparcie powdrożeniowe. Zdarza się, że Klient zgłaszając potrzebę chce szybko wdrożyć proste rozwiązanie, a w wizji długofalowej współpracy zamierza rozwijać i wzbogacać aplikację o nowe opcje.
 

Aplikacje internetowe

Aplikacja internetowa (webowa) jest programem komputerowym, pracującym na serwerze, który komunikuje się za pomocą sieci komputerowej, łącząc z hostem użytkownika komputera. W tym celu wykorzystywana jest przeglądarka internetowa użytkownika, który jest interaktywnym klientem aplikacji webowej.

Przykładowymi aplikacjami webowymi są:

 • strony www,
 • aplikacje e-commerce - są nimi m.in. sklepy internetowe, platformy aukcyjne czy systemy sprzedaży B2B; służą do zarządzania sprzedażą produktów i usług przez internet,
 • aplikacje e-learningowe - przeznaczone do pomocy w nauce i edukacji,
 • systemy obsługi zleceń - mają na celu optymalizację procesu zarządzania zleceniami w przedsiębiorstwie,
 • systemy CRM (ich przeznaczeniem jest zarządzanie relacjami/kontaktem z klientami),
 • systemy ERP - modelują procesy biznesowe wewnątrz organizacji,a także pomagają w raportowaniu danych związanych z działalnością firmy,
 • systemy do zarzącania HR (wykorzystywane podczas optymalizacji procesu zatrudniania pracowników.)
 • systemy do obiegu spraw i obiegi dokumentów  (wszelkiego rodzaju przepływ informacji w firmie).
   

Aplikacja internetowa może być stworzona w oparciu o większość technologii, a jej użytkowanie nie wymaga specjalnego systemu. Nadaje się ona do używania na większości urządzeń mobilnych, co dzisiaj stanowi bardzo dużą zaletę. Programiści, którzy utrzymują aplikacje webowe mają większe możliwości przy zapewnieniu bezpieczeństwa oraz stabilności oprogramowania. Jest to możliwe, ponieważ w każdej chwili mogą uzyskać dostęp do serwera, poprawić aplikcję, przeprowadzić aktualizację. Pewną niedogodnością przy tworzeniu aplikacji internetowych jest ponoszenie kosztów związanych z zapewnieniem kompatybilności na różnych przeglądarkach internetowych oraz ich wersjach.
 

Aplikacje mobilne

Aplikacja mobilna jest oprogramowaniem zawierającym dotykowy interfejs, zaprogramowanym w taki sposób, aby można było je wkorzystać na elektronicznych urządzeniach przenośych, takich jak np. smartfony czy tablety. Przykładową aplikacją mobilną może być bankowość mobilna, która stanowi duże ułatwienie dla klientów z internetowym dostępem do konta bankowego. Aplikacje mobilne można podzielić na cztery podstawowe typy, w zależności od celu i sposobu ich wykorzystania:

 • samodzielne  (działają bez dostępu do internetu),
 • internetowe (są nimi strony mobilne),
 • klienckie (stworzone na potrzeby klienta, łączą się z odpowiednim serwerem przez internet),
 • gry komputerowe.
   

W Anteeo tworzymy samodzielne aplikacje mobilne, jak również wykorzystujemy technologie natywne. Powstają one w oparciu o technologie Apache Cordova/Ionic oraz natywne aplikacje Android, iOS (technologie Java, Objective C, Swift).
 

Nasze aplikacje budowane są w odpowiedzi na problemy przedsiębiorców. Jesli potrzebujesz rozwiązania, z którego chcesz korzystać, np. w podróży między domem, a biurem lub podczas spotkań z kontrahentami, opowiedz nam o tym, czego ma dotyczyć, jak chcesz z niego korzystać, a my pomoźemy zebrać informacje i ubrać projekt "w całość".
 

Aplikacje okienkowe

Największą przewagą aplikacji okienkowych (natywnych) był dostęp do zaawansowanych opcji systemu operacyjnego. Niemniej jednak, przy możliwościach dzisiejszych przeglądarek internetowych ten atut zanika, w szczególności pod kątem aplikacji biznesowych. Pewnym utrudnieniem w przypadku aplikacji natywnych jest problem związany z aktualizacją oprogramowaia na wszystkich komputerach, a także ryzykiem, że jej użytkownicy będą wykorzystywali w swojej pracy stare wersje aplikacji, które mogą zawierać, np. błędy bezpieczeństwa.
 

Z aplikacji okienkowych Klienci coraz częściej rezygnują na rzecz aplikacji internetowych i mobilnych. Ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie, my jesteśmy od tego, aby jak najlepiej doradzić ;)

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej