System operacyjny Linux i administrowanie jego usługami


Dla wielu firm, wraz ze wzrostem biznesu, rośnie też świadomość i potrzeba zadbania o standardowe usługi informatyczne w stopniu większym, niż darmowa skrzynka pocztowa na jednym z portali internetowych.

 

Wówczas odpowiedzią jest kupienie lub wydzierżawienie własnej infrastruktury:

  • poczty internetowej,
  • sieciowego systemu plików,
  • zdalnego dostępu do zasobów firmy VPN,
  • serwera WWW/FTP, 
  • komunikatora
  • innych usług sieciowych, nad którymi chcielibyśmy sprawować pełną kontrolę.
     

Nie jest żadną tajemnicą, że firmy świadczące tego typu usługi za darmo (lub w bardzo niskich cenach) dorabiają sobie na boku analityką tych danych i sprzedawaniem usług reklamowych lub profilowych. Dla niewielkiej skali lokalnego biznesu sprawa jest mało istotna. Jednak wraz ze wzrostem zasięgu przedsiębiorstwa rosną obawy o bezpieczeństwo danych i poufność informacji wewnętrznej. Odpowiedzią na te potrzeby może być stworzenie własnego serwisu w oparciu o powszechnie dostępne i darmowe oprogramowanie działające na platformie Linux. Czy trzeba do tego zatrudniać doświadczonego administratora? Trzeba, ale niekoniecznie na etacie. Można do tego rodzaju usług zaangażować specjalistów z Anteeo.
 

Wspólnie omówimy potrzeby i ryzyka związane uruchomieniem takiej usługi, nasi specjaliści podpowiedzą jakie reguły dotyczące bezpieczeństwa powinny zostać zachowane, uruchomią serwisy i będą nimi administrować, dbając o bezpieczeństwo i ciągłość pracy.

 

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej