Demeter 2.0
Demeter to system telemetryczny przeznaczony do akwizycji, prezentacji i analizy danych pomiarowych w środowisku przemysłowym i biznesowym.
Jego głównym celem jest możliwość łączenia i analizowania pomiarów z najrozmaitszych dziedzin. Ponadto Demeter umożliwia przetwarzanie i przeliczanie danych. Algorytmy analityczne wykorzystywane w Demeterze mogą być podstawą prezentacji i raportów wyświetlanych w aplikacjach systemu Demeter.
Systemy dedykowane poszczególnym mediom, skupiające się na wnikliwej analizie parametrów fizycznych procesu technologicznego lub rozliczające zużycie surowców energetycznych są zbyt słabą bronią w starciu z realiami dzisiejszego rynku, dlatego właśnie powstał Demeter.
W jaki sposób Demeter przewyższa inne systemy?
Prezentacja danych online
Nasz system został zaprojektowany tak, aby użytkownik miał do niego dostęp przez każde urządzenie wyposażone w przeglądarkę WWW. Zarówno zestawienia i raporty generowane przez system, jak i prezentacje synoptyczne – schematy sieci, wizualizacje procesów przemysłowych, indykatory przekroczeń – są oprogramowane w postaci dynamicznych stron WWW tworzonych w oparciu o technologię HTML5. Użytkownik dostaje do dyspozycji portal w którym może przeglądać najświeższe i archiwalne zestawienia oraz informacje na temat infrastruktury systemu.
Autonomiczny nadzór, alarmowanie i sterowanie
Zasadą działania systemu Demeter jest decentralizacja pomiarów i funkcji sterowania. Maksymalnie duży nacisk położono na pracę sterowników i koncentratorów danych. Dzięki temu większość żywotnych funkcji systemu pozostaje niezakłócona w trakcie awarii komputera użytkownika czy nawet serwera systemu. Dotyczy to np. akwizycji danych, alarmowania o przekroczeniach, czy sterowania obciążeniem.
Przy budowie sieci korzystamy z urządzeń tylko i wyłącznie renomowanych producentów, które oprócz niezawodności oferują również oprogramowanie pozwalające włączyć wizualizację pracy poszczególnych urządzeń w struktury strony WWW, stanowiące interfejs użytkownika.
Mapy
Moduł korzystający z OpenStreetMaps. Możemy zaznaczyć lokalizację punktu odczytowego w dowolnie wybranym przez nas miejscu, na wewnętrzne potrzeby systemu, co na dłuższą metę jest bardzo przydatne, np. w przypadku awarii danego punktu.
Mapy synoptyczne
Funkcja map analitycznych pozwala na wgranie do systemu pliku graficznego o dowolnym formacie i zastosowaniu go jako mapy dla punktów pomiarowych – podobnie, jak w przypadku opcji „Mapy”.
Harmonogramy
Ta funkcja realizuje sterowanie punktami pomiarowymi. Za pomocą jednego przycisku jesteśmy teraz w stanie zmienić np. natężenie światła lampy. Istnieje możliwość sterowania wieloma obiektami jednocześnie.