B&K Environmental Services Ltd.


Dla kogo: B&K Environmental Services Ltd
 

Usługa: Stworzenie platformy dla strony internetowej oraz aplikacji mobilnej do zarządzania nowymi i oczekującymi zamówieniami, z funkją śledzenia na żywo planowanych usług o dowolnej porze dnia.
 

 

Problem Klienta: Przedsiębiorstwo B&K Environmental Services Ltd z Wielkiej Brytanii to firma zajmująca się wynajmem kontenerów i zarządzaniem gospodarką odpadami. Od samego początku ich dzialności w 2004 roku firma sukcesywnie się rozwija. Początkowo był to tylko transport i recykling odpadów, jednak ciężka praca pozwoliła zdobyć rynek w północnym Londynie, dzięki czemu B&K wzbogaciła swoją ofertę o wynajem kontenerów i wywóz śmieci z obszarów, gdzie prowadzone są prace budowlane/remontowe/porządkowe. Jako specjalista w branży, B&K poza wiedzą na temat sortowania i utylizacji odpadów, sprawnym zarządzaniem flotą samochodów, parkiem kontenerów i optymalizacją tras dojazdu, musi  znać bardzo dobrze lokalne przepisy i regulacje, które nakładają opłaty za wjazd ciężarówką do centrum lub pozostawienie kontenera na chodniku.


Rosnąca skala zamówień spowodowała, że ciężko obecnemu zespołowi było opanować wszystkie te aspekty, a każda absencja członka zespołu oznaczała od razu stan alarmowy w biurze. Zadania nie ułatwiała mentalność ludzi pracujących na budowach którzy w chwili przerwy bardzo chętnie zamieniali kilka zdań z miłą osobą z BOKu. Wysoka jakość obsługi nie pozwalała firmie na szybkie zbycie klienta, więc rozmowy często się przedłużały, kolejni klienci czekali na drugiej linii, aby zostać obsłużeni, a co za tym idzie, presja pracownika BOKu sięgała niejednokrotnie zenitu. To powodowało częste błędy w adresach, rozmiarach kontenerów i innych informacjach przekazywanych telefonicznie.
 

Rozwiązanie: Szukając rozwiązania problemu, los zaprowadził B&K do naszej firmy. W rozmowach z Klientem padł pomysł: stwórzmy aplikację na smartfony, która pozwoli wskazać na mapie (albo sama wskaże przy pomocy GPS) miejsce zlecenia, poda dla tej lokalizacji cenę usługi oraz opłaty administracyjne, a także pokaże dostępne terminy, kiedy będzie można usługę zrealizować i przyjmie płatność kartą kredytową lub systemem płatności on-line.

W trakcie realizacji usługi w naszych głowach rodziły się kolejne pomysły, aby rozwinąć aplikację. W odpowiedzi na to, zadbaliśmy, aby klient miał w aplikacji możliwość:

 • zamówienia odbioru lub wymiany kontenera,
 • wybrania płatności grupowych, np. na koniec miesiąca,
 • pozyskania informacji z ostrzeżeniem, że lada dzień skończy mu się prawo do zajmowania chodnika oraz będzie miał możliwość przedłużnia tego terminu,
 • pozyskania informacji, że samochód z jego zleceniem jest w drodze, a także ile czasu zajmie mu jeszcze dotarcie na miejsce docelowe.
   

Oczywiście, na tym się nie skończyło, bo przecież w aplikacji na telefonie trzeba pokazać pozostałe zlecenia (np. zamówione telefonicznie), historię wszystkich zleceń, faktur i płatności. Z kolei dla dużych kontrahentów wprowadzić funkcję brygadzisty, który może zamawiać usługę, ale nie musi jej opłacać (tym zajmie się pracownik biura fimy).
 

Z zewnątrz to tylko aplikacja na smartfon lub przeglądarkę (ta sama funkcjonalność dostępna jest on-line z poziomu komputera/tabletu), a w praktyce to cały system informatyczny:

 • aplikacja na smartfony,
 • strona WWW zintegrowana z Facebookiem i Instagramem,
 • aplikacja na stronę WWW (Profil Klienta, zarządzanie dostępem),
 • panel administracyjny, gdzie można zdefiniować zasięg i ceny usług,
 • integracja z systemem poboru opłat administracyjnych,
 • integracja z systemem informacji o adresach pocztowych,
 • oprogramowanie do wymiany danych pomiędzy systemami internetowymi (hostowanymi poza firmą), a systemem ERP i finansowo-księgowym w siedzibie firmy,
 • integracja z urządzeniami w ciężarówkach (tablety, nadajniki GPS).

   

Aplikacja jest dostępna dla użytkowników Google Play oraz App Store.
 

Projekt zakończył się sukcesem, a przedsiębiorstwo B&K Environmental Services Ltd może dzieki temu rozwiązaniu dalej rozwijać skrzydła. Zapraszamy do odwiedzenia strony Klienta.
 

Czy borykacie się Państwo z podobnym problemem? Być może zadajecie sobie pytanie: czy macie takie rozwiązanie dla mnie?
Odpowiadamy! Nie mamy, ale w pół roku potrafimy je napisać :)

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej