Usługi analityczne i projektowanie rozwiązań informatycznych


Firmom i organizacjom, które nie funkcjonują w obszarze innowacyjnych rozwiązań IT, doradzamy i projektujemy systemy usprawniające ich codzienną pracę.

 


Bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której właściciel lub kluczowi pracownicy firmy doskonale wiedzą, co jest problemem w ich codziennej praktyce, co przynosi firmie straty lub nie pozwala rozwinąć skrzydeł. Czasami nawet przeczuwają, że dałoby się to usprawnić przy pomocy jakiegoś oprogramowania współpracującego z urządzeniami w ich organizacji lub zwyczajnie porządkującego komunikację pomiędzy klientami, podwykonawcami a członkami zespołu. Częstym problemem jest też brak precyzyjnej kalkulacji kosztów lub zbyt duży narzut pracy, jaki generuje "papierkowa" kontrola jakości, lub nadzór nad pracownikami. Zazwyczaj brakuje jednak wiedzy, umiejętności w zakresie technologii IT lub zwyczajnie czasu, aby się tym zająć. Trzeba przecież na spokojnie:
 

  • porozmawiać o skali problemu i kosztach,
  • znaleźć rozwiązanie informatyczne,
  • zintegrować sprzęt i istniejące w firmie bazy danych (tak, pliki Excela lub zawartość skrzynki pocztowej w sekretariacie, a nawet segregator księgowej to też baza danych),
  • zainstalować i skonfigurować wszystkie urządzenia oraz programy.
     

A po wszystkim administrować, zabezpieczać przed włamaniami i konserwować ten system (jak każdą inną instalację techniczną), aby sprawnie pracował i był dostępny zawsze, gdy jest potrzebny.
 

W wielu przypadkach nie trzeba pisać całego oprogramowania od A do Z (choć i to potrafimy), zazwyczaj też nie ma konieczności tworzenia nowych dedykowanych urządzeń (choć i to się nam zdarza). Trzeba przede wszystkim dobrze wczuć się w rolę użytkownika, a następnie dostarczyć dostępne na rynku komponenty uzupełniając je co najwyżej o elementy integrujące lub wymieniające dane. Wieloletnie doświadczenie w tego typu realizacjach poparte silnym zespołem programistów, automatyków i elektroników pozwala nam podejmować się tego rodzaju wyzwań z dobrym skutkiem. Zacznijmy więc od rozmowy, w czym można by Państwu pomóc.

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej