Telemetria i monitoring urządzeń


Telemetria jest dziedziną telekomunikacji, która polega na przesyłaniu wartości pomiarowych na odległość.

 


Na terenie obiektu umieszczane są urządzenia dokonujące pomiarów wybranej wielkości, a następnie przekazywane za pomocą automatycznej transmisji zebranych danych do centrali (drogą przewodową lub bezprzewodową).  Do przesyłu danych wykorzystuje się układy radiowe, modemy, Internet oraz sieci telefonii komórkowej.
 

Od wielu lat współpracujemy z firmą ASTOR specjalizującą się w sprzedaży sprzętu do pomiarów. W zakresie naszej pracy jest:

 • dobór urządzeń,
 • pozyskiwanie danych z urządzeń i komunikacji z nimi,
 • system do gromadzenia danych (data warehouse),
 • aplikacja na WWW do wizualizacji i analityki danych,
 • sterowanie z poziomu przeglądarki, tabletu, smartfona.
   

Dobór urządzeń
Sprawdzimy możliwości techniczne urządzeń, które ma w posiadaniu Klient - niezależnie czy jest to waga przemysłowa, sterownik pieca, instalacja fotowoltaiki, licznik energii, kamera przemysłowa, czy cokolwiek innego ;)


Pozyskiwanie danych z urządzeń i komunikacji z nimi
Napiszemy programy komunikacyjne i konwertery protokołów tak, aby pozyskać jednolite i porównywalne dane z urządzeń pracujących w dowolnych lokalizacjach (zaproponujemy sieć transmisyjną dla urządzeń w obrębie jednego budynku, jednej fabryki, wielu lokalizacji rozproszonych geograficznie, a nawet instalacji mobilnych np. monitoring pojazdów).


System do gromadzenia danych (data warehouse)
Od 10 lat rozwijamy system Demeter, który jest wysokowydajną, rozproszoną architekturą do kolekcji i składowania danych w oparciu o bazy relacyjne, obiektowe i seryjne. Wdrożenia realizujemy na przeróżnych architekturach - od mikrokontrolera RaspberryPi po wieloprocesorowe serwery rackowe.


Aplikacja na WWW do wizualizacji i analityki danych
Proponujemy stworzenie raportów, wykresów oraz synoptyki w oparciu o:

 • aplikację webową Demeter 2 (jest to nasz produkt o uniwersalnym zastosowaniu - do monitoringu i analizy zużycia energii, obserwacji procesów produkcyjnych, gromadzenia danych pomiarowych),
 • niezależną instancję NodeRED (system wizualizacji danych od IBM, który pozwala na wizualizację i komunikację online z różnymi urządzeniami - wdrożymy gotowe rozwiązanie i rozwiniemy pluginy do systemu),
 • dedykowaną aplikację tworzoną od podstaw według założeń Klienta (usługa programistyczna, którą wspólnie z Klientem zaprojektujemy, a następnie oprogramujemy).
   

Sterowanie z poziomu przeglądarki, tabletu, smartfona
Specjalizujemy się w aplikacjach webowych i mobilnych, które wchodzą w interakcję z urządzeniami i innymi systemami. Nie boimy się integracji i korzystania z zewnętrznych interfejsów komunikacyjnych. Często łączymy w jednej aplikacji: dane z systemów ERP/MES/WMS Klienta, dane pomiarowe z naszych systemów telemetrycznych, możliwości smartfonów (kamera, GPS, czytnik kodów QR, interfejs NFC/BT).

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej